Co u nás můžete dělat

Areál TJ Sokol Valcha pro vás má tělocvičnu, kurty, hospodu a dětské hřiště. Najdete tu také paintballové a fotbalové hřiště. Patří k nám také loděnice na Borské přehradě a Chata Hojsova stráž na Šumavě.

Tělocvična

Budova a areál TJ slouží k provozování sportovní a tělocvičné činnosti, kulturních, společenských a dalších akcí schválených výborem TJ Sokol Valcha.

Statutárními zástupci jsou starosta, místostarosta a jednatel.

Provoz tělocvičny

V celé budově je zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje.

Členové tělovýchovné jednoty a také nájemci tělocvičny jsou povinni dodržovat Provozní řád.

V prostorech sokolovny účastníci sportovních a společenských akcí dodržují zásady slušného chování. V případě jejich nedodržování, ani po upozornění, může výbor sokola ukončit smlouvu, případně i zrušit či zakázat akci.

Vhodné sporty v tělocvičně

Vybavení tělocvičny

fotbal gymnastické nářadí
nohejbal míče
aerobik branky
cvičení volejbalová síť
volejbal
hokej

Paintball

Jedná se o bezkontaktní adrenalinový sport, při němž je k vyřazení protihráčů používáno zbraní, které střílejí želatinové kuličky ráže 0,68 palce (1,73 cm). Tyto kuličky jsou ze zbraně vypuzovány expandujícím stlačeným vzduchem nebo CO2. Kulička je tvořena pevnou skořápkou na bázi celuloidu, který se používá při výrobě potahovaných pilulek. Uvnitř obsahuje kulička netoxické vodou rozpustné barvivo rozličných barev. Při zásahu cíle skořápka kuličky praská a okolí zásahu je potřísněné barvivem. Tímto způsobem je zasažený (označený) hráč vyřazen ze hry a odchází mimo hřiště do předem určeného prostoru. Zbraně mohou v závislosti na typu zasahovat cíle až na 50 i 80 metrů. Standardní rychlost kuličky v momentu, kdy opouští hlaveň (úsťová rychlost), je 300 fps (stopy za sekundu). Zbraně mohou být upravovány i na rychlost vyšší. Paintball se hraje na hřištích, která se nacházejí dle typu hry ve volné přírodě (military paintball) nebo na vyhrazené ploše (sportovní paintball).

Pro srovnání:

300 fps odpovídá 91 m/s, tj. 324 km/h

Dle zkušeností i ze zásahu na větší vzdálenosti mohou vznikat modřiny, hráče ale většinou motivují k lepšímu sledování herní situace v příští hře a málokoho odradí.

Jedná se o kolektivní sport, kde je důležitá spolupráce jednotlivých hráčů.

Sportovní klub na Zelené

Sportovní klub Na Zelené louce má své vlastní webové stránky ZDE

Nohejbal

Nohejbal je míčový kolektivní sport pocházející z Československa. V angličtině se tento sport nazývá Football tennis nebo Futnet, v němčině Fußballtennis, ve francouzštině je to Tennis-Ballon. Sport s podobným názvem Netball je odvozený z basketbalu. Podobným sportem je Sepak takraw.

Web našich nohejbalistů

Cvičení rodičů a dětí

Cvičení rodičů a dětí probíhá každé úterý od 17 do 18 hodin. Je vhodné pro rodiče s dětmi do čtyř let, s přihlédnutím na jejich šikovnost a samostatnost. Děti si procvičují obratnost, naučí se využívat nářadí a sportovní náčiní.

Cena jedné hodiny je 50 Kč pro člena Sokola, 20 Kč pro nečlena Sokola.

Výtvarný kroužek Stonožka

Výtvarný kroužek probíhá každé úterý od 17 do 18 hodin.

Věnujeme se práci s různými materiály a různým výtvarným technikám.

Maximální počet dětí je 16. Cena za pololetí je 600 Kč.

Loděnice

TJ Sokol Valcha vám nabízí v případě zájmu vypůjčení lodí. Lodě si můžete vypůjčit v areálu TJ Sokol Valcha

Ceník půjčovného

Členové TJ Sokol Valcha

osoby starší 18 let   – 80 Kč

osoby mladší 18 let  – 25 Kč

Nečlenové TJ Sokol Valcha

osoby starší 18 let   – 140 Kč

osoby mladší 18 let  – 60 Kč

Chata Hojsova stráž

TJ Sokol Valcha si vám dovoluje nabídnout ubytování ve svém rekreačním středisku s kapacitou 42 lůžek na Hojsově Stráži, okres Klatovy.

Na Google mapách najdete polohu naší chaty.

Jaké budeme mít v Hojsově Stráži počasí?

O ubytování

Nabízíme 3×4,3×5,1×2,1×3,1×8 a 1×VIP lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením pro celou ubytovnu.

Pro více informací nás kontaktujte:

E-mail: sokolvalcha@seznam.cz

Rozvrh tělocvičny